Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Empty
ПишувањеПредмет: Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени   Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Icon_minitimeВто Јан 27, 2009 3:16 pm

Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени

Пронаоѓањето на програми во вашето All Programs мени можи да биде потешко кога ќе имате голем број инсталирани програми. Кога инсталирате нова програма , Microsoft Windows XP ја додава на крајот од All Programs менито. Но , вие можите многу брзо и лесно сите програми во листата All Programs да ги подредите алфабетички.

За да го сторите тоа :

1. Кликнете Start, кликнете All Programs,и потоа десен клик на било кој фолдер или икона.

2. Од менито со кратенки кое ви се појави, кликнете на Sort by Name.
Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени Tip_Alfabetski_redosled
Тоа е се, вашите програми се по алфабетски редослед. Уживајте во вашето свежо организирано All Programs мени.

Истото ова упатство важи и за вашето мени со омилени web страни Favorites кое се наоѓа во Internet Explorer. Во двата случаи , добро е преиодично да го правите ова бидеќи Windows XP не ги поставува по алфабетски редослед инсталираните апликации автоматски..
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Сортирајте по алфабетски редослед сите програми во вашето “All Programs” мени

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонски и балкански варез :: Е-Книги и туторијали-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions