Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Empty
ПишувањеПредмет: Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот   Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот Icon_minitimeВто Фед 03, 2009 11:51 am

:sliki:
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот MyDoc
:info:

Tips & Tricks
Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот



За да ја смените постоечката локација на My Documents фолдерот, следете ги следниве чекори:

1. Кликнете на Start, позиционирајте се над со обележувачот My Documents.
2. Десен клик на компјутерскиот глушец над My Documents, и потоа кликнете на Properties.
3. Кликнете на Target табот.
4. Во Target прозорецот, направете го следново:

Внесете ја локацијат каде што сакате да е лоциран фолдерот My Documents, потоа кликнете OK. На пример, D:\ Мој фолдер

* Доколку фолдерот не постои , ќе се појави Create Message прозорецот кој ќе ви бара потврда дали сакате да креирате таков фолдер. Кликнете на Yes за да го креирате фолдерот, и потоа кликнете OK.

-или-

• Кликнете на Move,кликнете на фолдерот каде што ќе ги снимите вашите документи, и кликнете на OK двапати.

Доколку сакате да креирате нов фолдер, кликнете на Make New Folder. Напишете име за фолдерот и кликнете на OK двапати.

5. Во Move Documents прозорецот, кликнете на Yes за да ги префрлите вашите документи во новоизбраната локација, или кликнете No за документите да останат на првобитната локација.

Вратете го My Documents фолдерот во оригиналната локација

За да го вратите фолдерот My Documentsво оригиналната локација, следете ги следниве чекори :

1. Кликнете на Start, потоа позиционирајте се со обележувачот над My Documents.
2. Десен клик на компјутерскиот глушец над My Documents, и потоа кликнете на Properties.
3. Кликнете на Restore Default, и потоа на OK.
4. Во прозорецот Move Documents ,кликнете на Yes за да ги префрлите документите на новата локација,или кликнете на No за да останат на оригиналната локација.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Сменете ја постоечката локација на My Documents фолдерот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонски и балкански варез :: Е-Книги и туторијали-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions