Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Tекст од слика  Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Tекст од слика  Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Tекст од слика  Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Tекст од слика  Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Tекст од слика

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Tекст од слика  Empty
ПишувањеПредмет: Tекст од слика    Tекст од слика  Icon_minitimeСре Aвг 18, 2010 3:37 pm

Tекст од слика

Во овој туториал ќе ви покажам како да ги измиксате сликата и текстот, т.е. да ја искористите сликата како боја на вашиот текст:
Чекор 1


Отворете ја сликата од којашто сакате да направите некаков натпис. Јас ја одбрав оваа:
Tекст од слика  1

Чекор 2


Отидете на Edit>Define Pattern и крстете го проба или како што сакате
Tекст од слика  2

Чекор 3


Направете нов документ и напишете некој текст. Јас за пример напишав "Zoran". Одете на Layer>Layer Style>Pattern Overlay и одберете проба, или како го крстивте претходно.
Tекст од слика  3

Чекор 4


Поиграјте си малку со ефектите, и тоа е тоа.
Tекст од слика  4
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Tекст од слика

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонски и балкански варез :: Е-Книги и туторијали :: Фотошоп Туторијали - Лекции-
Отиди до:  
Free forum | Music | Dance, House, Electro | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions