Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Empty
ПишувањеПредмет: Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“   Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Icon_minitimeПон Јун 27, 2011 10:46 pm

Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“?!

Во следниов туторијал ќе ви прикажеме како се превзема некоја дата содржина од „Наше Маало“ па да почнеме.
За овој туторијал ќе дадеме пример на филмот „Бојата на магијата/The Colour Of Magic (2008)TvRup (Македонска Синхронизација)“

Во овој пост може да забележиме дека има неколку информативни делчиња, како на пример info: ; screen: ; Download: ; во овој туторијал рековќе ќе се задржене на делот Download: .

Под самиот банер или како сакате да го наречете „ Download: “ се поставени линкови од некој сервери како на пример:
Цитат :
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] и сл.

во нашиот случај како приказ земен е серверот „http://www.fileserve.com“.
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ 2q32o1y

и истите линкови еден по еден ги симнуваме. Тие пред време се спаковани за да биде што е можно помала големината за прикачување и за симнување. Во продолжение како да симнете еден дел (еден линк)

Чекор 1:
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Vevkf7

Чекор 2:
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ 6gbker

Чекор 3:
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ 5flvgl

Чекор 4:
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ X3we2x

Чекор 5:
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ 2i0fclj

и тоа е тоа, истата постапка треба да се направи и на останатите делови.
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ X0rzog
во нашиов случај уште 2.

Напомена: НЕ заборавајте сите фајлови што ги симнувате да ги ставете во исти фолдер, за да може лесна да се отпакуваат (одзиповаат).

во сите сервери е иста, но ради безбедност може да ви се појави и оваа:

Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ 10s6pfc
го исчекуваме времето кое откуцува во горниот десен чоѓ на сликата и ...
Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“ Nffbf9
клик на SKIP AD.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Како да превземете некоја содржина,филм,музика и сл од „Наше Маало“

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонски и балкански варез :: Е-Книги и туторијали-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions