Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeНаше МаалоGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Македонски Стари Приказни [МТВ]

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 204.Момата и дванаесетте месеци (Приказната е иста со приказната со бр 183 но оваа е со добар квалитет)   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Јун 16, 2011 7:05 am

204.Момата и дванаесетте месеци (Приказната е иста со приказната со бр 183 но оваа е со добар квалитет)

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpmomataidvanaesetteme

Download:
[You must be registered and logged in to see this link.] i dvanaesette meseci.avi


Последната промена е направена од Дарата на Чет Јун 16, 2011 7:07 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 205.Крале Марко и црна арапина   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Јун 16, 2011 7:06 am

205.Крале Марко и црна арапина

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpkralemarkoicrnaarapi

Download:
[You must be registered and logged in to see this link.] Marko i crna arapina.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски Стари Приказни [МТВ]   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Јун 16, 2011 7:14 am

бидеќи се соочуваме со бришење на линковите од некој сервери, ќе се обидеме да ги поставиме на нов сервер (се разбира доколку не ни излезат некој други проблеми) сега за сега обновен е поголем број од истите. Доколку линковите од постовите не работат обидетесе да ги симнете од тука...

1.Бабата-ѓавол
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
2.Будалестиот стојанче
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] stojance.avi
3.Дебелата греда
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] greda.avi
4.Праина до краина
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
5.Сиромавиот што гледал во очи
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
6.Од доброто има подобро
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] dobroto ima podobro.avi
7.Лошото и доброто се заортачиле
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i dobroto se zaortacile.avi
8.Чиракот мајстор
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
9.Батакчиите
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
18.Правдината и Кривдината
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
21.Царот и меаните
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
23.Тројцата побратими и царот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
24.Свекрва и снаа
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
25.Правдината на видило
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
27.Гром и во коприва идира
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
29.Скржавиот ерген
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
31.Жената што го пукнала гаволот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
36.Бабата и екимот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
38.Не за кого е печено туку за кого е речено
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
39.Бабата и чорбаџијата
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
40.К’смет од шупливо јаболко
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

ако на некој линкови побара пасворд
Код:
saharaforum


43.За доброто добро за лошото лошо
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
45.спогодба си е спогодба

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
46.Скржавиот поп

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
47.Жената гаволот и господ
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
52.Трговецот и слугата
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
53.Лебарчето што зборувало со тревите

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
61.Се затнало
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
63.Со свој камен по глава
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
65.Женска Итрина
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
66.Арамијата што се исповена на попот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
68.Загубениот прстен
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
70.Двајцата ортаци
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

ако на некој линкови побара пасворд
Код:
saharaforum

71.и пајако го создал госпо за добрина
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
72Баш арамија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
73.Печената гуска летна
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
74.Човечкото око ненаситно
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
75.А вака а така не чини
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
83.Крали марко јунак стана
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
86.Магепсаното момче
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
91.Чесниот кадија и сиромавиот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
92.Мажот што ги запишувал сите женски итроштиње
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
93.Анџиката и тројцата лажачи

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
95.Старецот што го спаси царството
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
113.Господ гледа
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
115.И многу добрина не чини
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
116.Две жени води без гаќи оди
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
117.Итрата будалеста жена
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
119.Мажот жената и питачот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
121.Жив арамија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
123.Господ и дрварот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
127.Си било си било 2 дел
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
129.Злата позлатена
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
130.богомолната жена прва ороспија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

ако на некој линкови побара пасворд
Код:
saharaforum

133.Итар Пејо и магарето
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
136.Продадена душа
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
138.Мудриот старец
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
139.Закопаното Богатство
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
140.Кој на лошиот добро му прави на гаволот свеќа му пали
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
141.Царскиот син-ковач
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
142.Мрзливата снаа и мудриот свекор
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
143.Гаволот и бабата
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
144.Кој си праи сам си праи
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
145.Шут Петко
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
147.Итар Пејо и тројцата мариовци

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
148.Калугерот и арамијата
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
149.Гаволштините на рамче 1 дел
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
151.Секој со својта мака
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
152.Двајцата лажој-Ортаци
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
153.Двајцата браќа на правдина в зандана
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
154.Илина и Илија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
157.Мрзливио Кујунџија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
159.Бакалот и момчето
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
160.Двете трески
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
161.Премудриот соломони и гаволите
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
162.Момчето што е стори пијаница
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
164.Големиот трговец и сиромавиот к’сметлија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
168.Мајката што си го учеше детето на лошо
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

ако на некој линкови побара пасворд
Код:
saharaforum

Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски Стари Приказни [МТВ]   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Јун 16, 2011 7:23 am

169.Недоветен меанџија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
172.Лошата снаа
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
173.царот и чорбаџиите
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
176.Кој друго му
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
179.Аскетијата и човечките
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
181.Судијата и тројцата гледачи
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
184.Како дошло така пошло
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
185.Мамино галениче
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
188.Тројцата лажачи
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
189.Момчето со сонце и месечина
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
190.Нанероден Петко капа му кројат
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
191.Овчарот и господ
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
202.Бесценети дрва работи еве
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
186.Што ќе даиш на овој свет тоа ќе наиш на оној свет
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
187.Старите што ги носеле в планина да умрат
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
177.Кадијата и Измеќарот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i izmekarot.avi
2.Будалестиот стојанче
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] stojance.avi
3.Дебелата греда
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] greda.avi
4.Праина до краина
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
6.Од доброто има подобро
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] dobroto ima podobro.avi
7.Лошото и доброто се заортачиле
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i dobroto se zaortacile.avi
9.Батакчиите
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
10.Пишман Аџија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] Adzija.avi
11.Непрокопсан син
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] Sin.avi
12.Мома војник
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.]
13.Мајстор над мајсторите
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] nad Mastorite.avi
14.Царот и овчарот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i ovcarot.avi
15.Риби од нива
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] od niva.avi
_______________________________________________________
На следниод линк може да ги најдете сите на едно место
[You must be registered and logged in to see this link.]
_______________________________________________________

RE:180.Двајцата браќа на правдина в зандана
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] braka na pravdina v zandana.avi
RE:182.Ептен арамија
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] aramija.avi
RE:192.Попот и клисарот
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] I Klisarot.avi
RE:193.Двајцата браќа и кадијата
Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] Braka I Kadijata.avi

RE:167.Итриот и завидливиот

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i Zavidliviot.avi
RE:166.Господ,ангелот и пријателите

Код:
[You must be registered and logged in to see this link.] i prijatelite.avi


Последната промена е направена од Дарата на Пет Jул 01, 2011 4:56 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 206.Итриот Вдовец   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПет Јун 17, 2011 1:31 pm

206.Итриот Вдовец

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpitriotvdovec

Download:
[You must be registered and logged in to see this link.] Vdovec.divx
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 207.Грев   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeВто Јун 28, 2011 11:44 am

207.Грев

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpgrev

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/WR72DjR/M.N.P-Grev.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 208.Ортаци   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПет Jул 01, 2011 4:57 pm

208.Ортаци

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnportaci

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/YPZdvCy/M.N.P-Ortaci.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 209.Братска делба   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПет Jул 01, 2011 5:03 pm

209.Братска делба

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpbratskadelba

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/w9K994V/M.N.P-Bratska delba.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 210.Чорбаџи Ѓорги и осман бег 1 дел    Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:01 pm

210.Чорбаџи Ѓорги и осман бег 1 дел

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpcorbadzigorgiiostanb

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/H7ar3xZ/M.N.P-Corbadzi Gorgi i ostan beg 1 del.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 211.Двајцата браќа и сестрата   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:02 pm

211.Двајцата браќа и сестрата

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpdvajcatabrakaisestra

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/Mbkv3HX/M.N.P-Dvajcata braka i sestrata.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 212.Еј пусти пари   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:03 pm

212.Еј пусти пари

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpejpustipari

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/2bgBfRp/M.N.P-Ej pusti pari.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 213.Магарешка кожа   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:03 pm

213.Магарешка кожа

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpmagareskakoza

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/hzfEBZu/M.N.P-Magareska koza.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 214.Мрзливиот од Света гора   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:04 pm

214.Мрзливиот од Света гора

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpmrzliviotodsvetagora

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/T7pYSdG/M.N.P-Mrzliviot od Sveta gora.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 215.Неверниот измеќар   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeСре Jул 06, 2011 11:05 pm

215.Неверниот измеќар

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpneverniotizmekar

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/5G8EsFT/M.N.P-Neverniot izmekar.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 216.Најмалото братче   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПон Jул 18, 2011 10:46 am

216.Најмалото братче

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpnajmalotobratce

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/xsJ36bq/M.N.P-Najmaloto bratce.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 217.Попот што стана арамија   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПон Jул 18, 2011 10:47 am

217.Попот што стана арамија

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnppopotstostanaaramija

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/Upctn8W/M.N.P-Popot sto stana aramija.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 218.Сиромавиот и наречницитe   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПон Jул 18, 2011 10:48 am

218.Сиромавиот и наречницитe

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpsiromaviotinarecnici

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/PjXPDeg/M.N.P-Siromaviot i narecnicite.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 219.Умот и к’сметот   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПон Jул 18, 2011 10:49 am

219.Умот и к’сметот

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Smenot

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/Jb2ekmg/M.N.P-Umot i k'smenot.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: 220.Завидливиот богат,праведниот сиромав   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeПон Jул 18, 2011 10:50 am

220.Завидливиот богат,праведниот сиромав

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Mnpzavidliviotbogatprav

Download:
Код:
http://www.fileserve.com/file/g4hCQRn/M.N.P-Zavidliviot bogat,pravedniot siromav.avi
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
romeoognenov
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 2
Registration date : 2011-10-16

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски Стари Приказни [МТВ]   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Окт 20, 2011 12:47 am

Preuploadiraj gi nikoja ne raboti host
Вратете се на почетокот Go down
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски Стари Приказни [МТВ]   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitimeЧет Окт 20, 2011 1:19 pm

romeoognenov напиша:
Preuploadiraj gi nikoja ne raboti host

на 12та страница се „одново“ поставени поголем дел од приказните
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Sponsored content
Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски Стари Приказни [МТВ]   Македонски Стари Приказни [МТВ] - Page 8 Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 

Македонски Стари Приказни [МТВ]

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонски и балкански варез :: Филмови и серии-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | Music | Dance, House, Electro | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions