Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Empty
ПишувањеПредмет: Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани   Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Icon_minitimeСре Јун 10, 2009 9:28 pm

Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани Sps_brazil-dep-01
Откако две жени биле хоспитализирани заради инфекција предизвикана од бразилска депилација, властите во Њу Џерси размислуваат потполно да го забранат депилирањето на осетливите зони.

Гениталната депилација може да виде многу опасна, затоа што жешкиот восок доаѓа на тоа осетливо подрачје и може да иритира, предизвика инфекција, поткожни влакна и алергија, велат американските дерматолози.

И покрај ова ризикуваат милиони американски, и жени ширум светот, па и некои мажи се одлучуваат да депилација на интимните зони.

Во април дерматолозите ќе одлучат дели ќе ја забранат бразилската депилација, со ова не се сложуваат козметичарите, на кои секако ќе им падне заработувачката, но ни клиентите кои веруваат дека нивното генитално подрачје е нивна работа, пишува newa.yahoo.com.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Здравје: Бразилската депилација може да биде многу опасна, па Њу Џерси сака да ја забрани

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Web-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions