Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Вицови за Трпе и Трпана... Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Вицови за Трпе и Трпана... Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeНаше МаалоGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Вицови за Трпе и Трпана...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Вицови за Трпе и Трпана... Empty
ПишувањеПредмет: Вицови за Трпе и Трпана...   Вицови за Трпе и Трпана... Icon_minitimeНед Aвг 31, 2008 10:14 am

Што чуда направиле овие Трпе и Трпана...

Прошетка
Малиот Трпе ја прашува мајка му:
- Мамо, врне дожд?
- Да, сине!
- Епа ќе одам да ги прошетам рибите!

Оглас
Трпе дава оглас во весник?
- "Ја повикувам мојата жена Трпана да се врати, како би го работеле она што не го работевме, бидејќи да го работевме тоа, она денес не би го работела она што го работи".

Ловџија
Отишол Трпе во луна парк да пука со воздушна пушка. Погодил 3 пати во центарот и му дале како награда желка. Наредниот ден повторно пукал и пак погодил 3 пати во центарот, и како награда му дале едно плишано мече.
- Ќе Ве молам ако сакате да ми го замените мечево за хамбургер, исто како вчера.

Чешел
Оди Трпе по улица и среќава пријател, па го прашува:
- Каде бе пријателе?
- Еве одам во продавница. Ми се скрши забец од чешелот, па одам да си купам нов.
- Море комшија, па не мора да купуваш нов чешел само заради еден забец.
- Е морам, тој беше последниот.

Време
Наставничката го прашува Трпе:
- Кое време е, ако кажам дека ќе се омажам?
- Крајно!

Столица
Се враќа Трпана од пазар и го начекува Трпе како работи нешто со чекан и клинци.
- Трпе што правиш?
- Еве ти спремам една столица за празников.
- Леле Трпе срцка си, а кога ќе биде готова?
- Еве уште утикач да ставам!
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Вицови за Трпе и Трпана... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за Трпе и Трпана...   Вицови за Трпе и Трпана... Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 8:58 pm

Во Веро
Трпе ја изгубил жена си во Веро. Застанал до една згодна жена и ...
- Може да се запознаеме? Јас сум Трпе...
- Марш, манијаку ни заеден, најде баш овде да ми се пушташ.
- Е па овде ја изгубив жената, а веднаш штом застанам до некоја згодна женска, жена ми од некаде излегува.

Камени мост
Трпе од Струга прв пат доаѓа во Скопје. Целиот збунет прашува еден полицаец:
- Бате, кај е Камени мост?
Полицаецот: аман бе, секоја будала тоа го знае!
- Па затоа и те прасувам!

Заб
Отишол Трпе на стоматолог и му рекол на стоматологот:
Докторе вади го овој заб одма!
Стоматологот го прашал зошто и Трпе му рекол да го вади оти кога јадел Мармалад многу го болело и така стоматологот го извадил забот на Трпе и Трпе му рекол:
Докторе ај сега дај ми го забот мене.Д окторот му го дава и Трпе го зема и го фрла в шолја.
Стоматологот :Зошто го фрли бе забот во шолјата??
Трпе: Штом нe сака да јаде мармалад нека јаде гомна сега...да му ебам мајката!!!

Бибер
Наставничката го прашува малиот Трпе:
-Што треба да се јаде пред спиење?
-Бибер.
-Како бибер?
-Па мојот татко на мајками секоја вечер и вика:Срце дај да ти го забиберам за подобро да спиеш.

Кец
Е добро бе сине како доби 3 кеца?!!!
Трпе: Па по македонски пишувавме реченици и Никола напиша: Ана го сака Перо, Марко напиша: Ана го сака Митре и Стефан напиша: Ана го сака Трајче.
Таткото: Е добро бе таа Ана курвиште невидено!!!
Трпе: Па и ја тоа го реков...
Таткото: Е добро бе а како по математика доби кец?!!!
Трпе: Па наставничката рече дека 2+3 е 5 и мене ме праша колку е 3+2?
Таткото: Па исти кур!!!
Трпе: Па и ја тоа и го реков...
Таткото: Е добро бе, а како по веронаука доби кец?!!!
Трпе: Па наставничката викаше дека Господ е насекаде...кај нас дома, надвор...насекаде...и јас ја прашав:
- А наставничке и кај Цветко во подрум? И она ми вика: Да Трпе.
Таткото: Е жими куров! Цветко нема подрум!
Трпе: Па и ја тоа и го реков.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Вицови за Трпе и Трпана... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за Трпе и Трпана...   Вицови за Трпе и Трпана... Icon_minitimeПет Јан 28, 2011 11:48 pm

Разговараат Трпе и Лео што им купиле сопругите за Нова година: - Да ти кажам Трпе, на жена ми и земав мерцедес и фустан. - Зошо бе, и мерцедес и фустан? - Па ако не и се допаѓа фустанот, со мерцедесот да оди и да си го замени. А ти што и зема на твојата? - Јас на Трпана и земав четка за заби и вибратор. - Аман бе, зошо и четка и вибратор? - Епа, ако не и се свиѓа четката, нека се ебе.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Sponsored content
Вицови за Трпе и Трпана... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за Трпе и Трпана...   Вицови за Трпе и Трпана... Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 

Вицови за Трпе и Трпана...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Вицоманија-
Отиди до:  
Free forum | Music | Dance, House, Electro | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions