Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Музички.....INFO BLOCK..... Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Музички.....INFO BLOCK..... Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Музички.....INFO BLOCK..... Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Музички.....INFO BLOCK..... Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Музички.....INFO BLOCK.....

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин



Музички.....INFO BLOCK..... Empty
ПишувањеПредмет: Музички.....INFO BLOCK.....   Музички.....INFO BLOCK..... Icon_minitimeНед Ное 02, 2008 11:36 pm

Конечно стасаа и резултатите и од овогодинешното избирање на TOP DJ'S според DJ MAG.......Погледнете ги резултатите на профилот на Sebastien Leger и сами пресудете дали сето ова има некаква логика Question Question Question

Музички.....INFO BLOCK..... 14jcmya
Arrow [You must be registered and logged in to see this link.] - WEB
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин



Музички.....INFO BLOCK..... Empty
ПишувањеПредмет: Нешто што ги растажи сите диџеи низ целиот свет:(...   Музички.....INFO BLOCK..... Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 2:59 pm

Имам за вас една многу жална вест што кога ја слушнав ич не верував дека е тоа вистина.......Неочекуваната смрт на СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ SUPERSTAR DJ...DIDIER SINCLAIR... ги погоди сите диџеи не само во Македонија туку во целиот свет Sad DIDIER SINCLAIR кој имаше 43 год. ги напушти светските подиуми по неочекувана болест која по кратко време предизвикала и смрт за него......на него ќе се сеќаваме по добриот хит кој што го направи изминатото лето 2007.....[You must be registered and logged in to see this link.]


R.I.P. за човекот беше добар DJ......со голема почит од мене кон него :no: :no: :no:


Последната промена е направена од Smilesky на Сре Ное 05, 2008 3:59 pm. Мислењето е променето 4 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Музички.....INFO BLOCK..... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Музички.....INFO BLOCK.....   Музички.....INFO BLOCK..... Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 3:25 pm

Smilesky напиша:
Имам за вас една многу жална вест што кога ја слушнав ич не верував дека е тоа вистина.......Неочекуваната смрт на СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ SUPERSTAR DJ...DIDIER SINCLAIR... ги погоди сите диџеи не само во Македонија туку во целиот свет Sad DIDIER SINCLAIR кој имаше 43 год. ги напушти светските подиуми по неочекувана болест која по кратко време предизвикала и смрт за него......на него ќе се сеќаваме по добриот хит кој што го направи изминатото лето 2007[You must be registered and logged in to see this link.].....


R.I.P ЗА ЧОВЕКОТ БЕШЕ ДОБАР DJ .....со голема почит кон него од мене :no: :no: :no:

Нека му е вечна славата... Почивај во МИР... R.I.P
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Музички.....INFO BLOCK..... Empty
ПишувањеПредмет: Роџер Санчез повторно во Скопје   Музички.....INFO BLOCK..... Icon_minitimeВто Ное 11, 2008 1:05 pm

Роџер Санчез повторно во Скопје

Музички.....INFO BLOCK..... F63F742BF3E0E24DB4EC05814A1F38B0

Роџер Санчез повторно во Скопје


Како што дознава тимот на Наш Форум Популарниот диџеј, продуцент и ремиксер Роџер Санчез на петти декември ќе гостува во скопската дискотека Колосеум. Добитникот на награди Греми вторпат ќе ја забавува Македонската Публика на забавата во ноќниот клуб закажана точно на полноќ.
Њујорчанецот вечерта ќе врти плочи во својот препознатлив стил, кој е фузија на соул- и хаус-мелодии со електробитови, кои секојдневно ги полнат светските подиуми. Санчез имаше импресивна музичка година, прво ја состави седмата компилација Release Yourself Volume 7, колекција со денсфлор-вибрации за сите љубители на неговата музика. Во октомври тој направи ремикс за Брус Пери, која се најде на албумот Amazon Tribe, а подоцна истиот месец го издаде синглот Bang That Box, заедно со неговиот колега Тери Би.

Во меѓувреме, тој ја продолжува новата сезона од неговата популарна радиоемисија Ослободете се себеси, која продолжува да биде еден од најпрепознатливите брендови на глобалната клупска сцена. Санчез во почетокот на следната година ќе издаде нов сингл, на кој гостуваат соул-дивата Индиа и младиот диџеј Оливер, а 2009 популарниот њујорчанец планира да го издаде и својот нов албум, на кој ќе се најдат соработките со Тери Би, Сил и со многу други. Ќе биде лудо... :alkos:
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
Sponsored content




Музички.....INFO BLOCK..... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Музички.....INFO BLOCK.....   Музички.....INFO BLOCK..... Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 

Музички.....INFO BLOCK.....

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Recycle Bin :: Корпа-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions