Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Дефиниции  Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Дефиниции  Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeНаше МаалоGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дефиниции

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Дефиниции  Empty
ПишувањеПредмет: Дефиниции    Дефиниции  Icon_minitimeСре Апр 06, 2011 7:11 pm

Што е......

ЉУБОВ: Збор од пет букви - два самогласника, три согласника и два идиота.
----------------------
АРХИТЕКТ: Тип кој не бил доволно маж да стане инжинер ниту доволно педер за да стане дизајнер.
---------------------
БАНКАР: Тип кој ќе ти го позајми својот чадор на сончев ден и ќе ти го побара назад кога почнува да врне.
---------------------
ИЗВИДНИК: Дете облечено како кретен кому му командува кретен облечен како дете.
---------------------
КОНСУЛТАНТ: Тип кој ќе ти го симне часовникот од рака, ќе ти каже колку е саат и после ќе ти го наплати тоа.
---------------------
ДИПЛОМАТ: Оној кој ќе ти каже да одиш у пизду материну и тоа ќе ти го каже на таков начин што едвај ќе чекаш да почне патувањето.
---------------------
ГЛАВОБОЛКА: Контрацептивно средство за жени.
---------------------
ЕКОНОМИСТ: Стручњак кој утре точно ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се остварило денес.
---------------------
КВАНТЕН ФИЗИЧАР: Слеп човек кој во мрачна соба бара црна мачка која не е таму.
---------------------
ФУДБАЛ: Тоа е она за што се мажи секоја жена, без да знае.
---------------------
HARDWARE: Дел од компјутерот кој прима удари секогаш кога ќе погреши софтверот.
----------------------
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: Индивидуа која поседува капацитет да размислува повеќе од два часа за нешто што не е секс.
----------------------
ЈАЗИК: Сексуален орган кои некои идиоти го користат за говор.
----------------------
ПРОГРАМЕР: Тоа е оној тип кој ќе ти реши проблем кој не си ни знаел дека го имаш на начин кој не го разбораш.
----------------------
ПСИХОЛОГ: Оној кој гледа во сите останати кога некоја згодна девојка ќе влезе во просторијата.
----------------------
ТИМСКА РАБОТА: Можност вината да се префрли на друг.
------------------------
ВРСКА: Процес на трошење на огромни количини пари, време и енергија за подобро запознавање на некој кој во моментот не ви се допаѓа премногу, а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку и сето тоа поради секс.
-----------------------
ЛЕСНА ЖЕНА: Термин кој се употребува за опишување жена со морални квалитети на маж.
------------------------
ПРИЈАТЕЛ (КА): Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана поради која сексот со неа не е интересен, а тоа ја прави личноста особено погодна за муабет и заедничко опивање.
--------------------------
НЕЗАИНТЕРЕСИРАНОСТ: Чувство. Најчесто го имаат жените за одредени мажи, а тие тоа го толкуваат како “пушти ја, се прави важна, сака само да ме намачи за да дојдам до неа”.
--------------------------
НИМФОМАНКА: Термин кој го користат мажите да опишат жена која сака секс почесто од нив.
--------------------------
ТРЕЗНОСТ: Состојба во која не е можно човек да се заљуби.
--------------------------
ИРИТИРАЧКА НАВИКА: Она во што се претвора нечија симпатична навика која на почетокот на врската се опишува како “хемија”.
-------------------------
ПРИВЛЕЧНОСТ: Поврзување на сопствената напаленост со некоја личност.
-------------------------
ЉУБОВ НА ПРВ ПОГЛЕД: Запознавање на две напалени лица кои не се особено избирливи.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Дефиниции

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Web-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions