Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Baner-11
Добредојдовте на Наше Маало (Nashe Maalo)
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Lak10

За да имате целосен пристап до информациите на форумот Кликнете „Регистрирај се“ за регистрација или „Влез“ за да се логирате доколку имате кориснички профил... Ви благодариме
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Baner-11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНаше МаалоGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Дарата
Администратор
Администратор
Дарата

Број на мислења : 1766
Место-локација : Македонија - Прилеп
Registration date : 2008-08-28

Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Empty
ПишувањеПредмет: Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни   Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Icon_minitimeСре Јун 10, 2009 9:42 pm

Без разлика дали го мразите или сакате Дизни, факт е дека тие создале многу добри негативни карактери во текот на годините. Оваа листа посочува внимание на најзлобните карактери кои се појавиле директно од Дизни - на големото платно, без кои цртаните кои ги знаеме не би биле истите.
10. Stromboli - „Pinocchio“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 10stromboli-jpg
Големо, гласно и лошо - тоа прво ви доаѓа напамет кога помислувате на Stromboli. Тој е бездушен шоумен кој ги користи марионетите за огрев кога тие се веќе престари за изведба. Пасијата на овој куклар се парите и кога го открива потенцијалот на Пинокио, го киднапира и го присилува да работи за него.
9. Cruella De Vil - „101 Dalmatians“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 9cruelladevil-tm
Оваа жена која сака крзно е опасност за сите животни. Ќе направи се што треба, само за да ги дофати далматинците. Секој кој убива слатки мали кученца за пари е злобен според мене. Како да не биде злобна кога го има ова изјавено: „Poison them drown them, bash them on the head!“ (отрујте ги, удавете ги, удрете ги по главата)
8. Governor Ratcliffe - „Pocahontas“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 8ratcliffe-tm
Овој гувенер „гладен“ за пари е еден од најалчните кои постојат. Не им верува на „дивјаците“ па им праќа луѓе да ги нападнат, бидејќи верува дека тие кријат злато кое тој толку многу го посакува. Дури и кога дознава дека Индијанците го немаат благотот, тој сеуште декларира дека мора да се чуе „звукот на тапаните на војната“
7. Jafar - „Aladdin“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 7jafar-tm
Злобниот волшебник е претставен како советник за време на целиот филм. Како и да е, тој поминува низ неколку трансформации. Ова вклучува: старец, султан, кобра и застрашувачки гение. Тој се преправа дека е верен советник на султанот со цел да му го заземе тронот и да завладее со Agrabah.
6. Lady Tremaine - „Cinderella“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 6ladytremaine-tm
Превртливата маќеа психолошки ја злоупотребува Пепелашка. Таа безмилосно си игра со надежите и соништата на младата девојка, третирајќи ја Пепелашка како роб. Во обид да ја спречи Пепелашка да отиде на големиот бал, таа ја заклучува за никогаш да не го сретне принцот. Lady Tremaine успева да ја измачува Пепелашка, без да ја допре.
5. Shan-Yu - „Mulan“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни Shanyu2-tm
Безмилосниот водач на Хуните е решен да ја освои Кина. Тој и неговата армија се искачуваат на Големиот Зид и ја напаѓаат земјата за да ја докажат својата супериорност на Императорот. Shan-Yu не се колеба кога треба да одземе нечиј живот. Понекогаш и убива за своја забава. Ова е прикажано кога тој прашува: „How many men does it take to deliver a message?“(колку луѓе се потребни за да се испрати порака?), на што еден од луѓето одговара „еден“ и тој ја насочува стрелата кон едниот од двајцата кинески шпиони.
4. Ursula - „The Little Mermaid“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 4ursula-tm
Овој манипулативен октопод има злобно хоби да собира души за тие да патат во мизерија. Таа манипулира со Ariel со лажни ветувања со цел да ја земе нејзината душа и на Кралот Тритон.
3. Scar - „The Lion King“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 3scar-jpg
Злобниот брат на Mufasa ќе стори се за да стане Крал на Pride Lands, па дури и ако треба да го убие својот роден брат и неговиот внук Simba. Иако тој успева да го убие само Mufasa, го убедува својот внук дека тоа е негова вина, оставајќи го Simba да живее со вина на совеста за смртта на неговиот татко, велејќи му: „run far away, Simba, and never come back.“ (бегај далеку, Симба и никогаш не се враќај)
2. The Queen - „Snow White and the Seven Dwarfs“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 2thequeen-tm
Кога „најубавата од сите“ ја достигнува возраста кога убавината и бледее, таа сака да ја убие нејзината поќерка Снежана и бара да и се донесе нејзиното срце. Таа дури и користи магија за да се трансформира во старица, со цел да и даде отровно јаболко на наивната Снежана.
1. Maleficent - „Sleeping Beauty“
Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни 1maleficent-tm
Злобата на Maleficent не познава граници. Нејзината клетва врз Аурора е „Пред сонцето да зајде на нејзиниот 16 роденден, таа ќе се боцне со игла на вртило и ќе умре“. Со нејзините налик ѓавол - рогови, таа е најзлобниот негативец од сите. Ако не се согласувате, погледнете го зборот Maleficent во речник и дефиницијата ќе биде :„правење зло или лошо“.
Вратете се на почетокот Go down
https://nash-forum.macedonianforum.net ; www.nashe-maalo.tk
 

Занимливости: 10 најзлобни ликови на Дизни

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

 Similar topics

+
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Web-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions